سندرم آسیت و یا سندرم افزایش فشار خون ریوی در طیور گوشتی

سندرم آسیت اولین بار در مناطق پرورشی با ارتفاع بالا(و فشار اکسیژن اندک) در بولیوی دیده شد. از آن زمان به بعد این سندرم در تمامی نقاط دنیا با ارتفاع بالا و یا اندک دیده شده است. امروزه با توجه به انتخاب ژنتیکی طیور گوشتی و سرعت رشد بسیار بالا در آن ها رشد دستگاه تنفس به خوبی صورت نمی گیرد و نیازمندی های اکسیژنی طیور به خوبی تامین نخواهد شد. در پرورش مرغداری گوشتی مشکلات تهویه ای، عدم توجه به برنامه های نوری و بیماری ها تنفسی همگی از علل موثر در بروز این سندرم می باشند که با اجرا برنامه نوری و مدیریتی سالن و بهبود تهویه می توان تا حدود زیادی از بروز این سندرم کاست.

بیشتر بخوانید...

بهبود کارایی واکسیناسیون به روش اسپری

امروزه تقریبا تمامی جوجه کشی ها از روش واکسیناسیون اسپری به طور وسیعی جهت حجم زیادی از جوجه ها استفاده می کنند.  اگر چه کارایی این نوع از واکسیناسیون به واسطه بسیاری از شرایط همواره بهینه نیست. استفاده از جدیدترین روش های واکسیناسیون، تکنولوژی تجهیزات جدید به همراه تیم حرفه ای می توانند در بهینه نمودن واکسیناسیون موثر باشد.

بیشتر بخوانید...

داروها چگونه کار می کنند؟

مقدمه

آشنایی با اصول عملکرد داروها مهم می باشد تا استفاده از آن‌ها در فارم با کمترین خطر و بیشترین کارایی همراه باشد.این بحث در مورد آنتی میکروبیال‌ها می باشد، اما راجع به سایر داروهایی نیز که به طیور داده می شود، کاربرد دارد.هر دارویی برای گونه‌ای خاص، شرایط، دزها و مدت مصرفی دارد و زمان منع مصرف ویژه‌ای نیز دارد. هر گونه استفاده از این داروها خارج از چارچوب نیازمند تجویز دامپزشک می باشد.زمانی که به لیبل داروها نگاه می کنیم، به آسانی متوجه می شویم که چرا استفاده از آن‌ها خیلی ساده و عمومی نمی باشد.

بیشتر بخوانید...

مفهوم امنیت زیستی در صنعت طیور چیست ؟

امنیت زیستی (Biosecurity) به معنای حفاظت در برابر عوامل بیولوژیک و بخصوص عوامل بیولوژیک عفونی می باشد. عوامل بیولوژیک در برگیرنده باکتری ها، ویروس ها، پروتوزواها، قارچها، انگل ها و هر عاملی است که قادر به ایجاد بیماری عفونی در گله طیور باشد. لذا امنیت زیستی به معنای حفاظت گله و سالنهای پرورش طیور در برابر عوامل عفونی است تا این عوامل شانس ورود و ایجاد بیماری را نداشته باشند. در صورتی که این عوامل وارد شوند پرورش دهنده اقدامات مدیریتی بکار خواهد بست تا اثرات این عوامل را روی گله به حداقل برساند.

بیشتر بخوانید...

پیشگیری از بیماری نیوکاسل

نیوکاسل بیماری با واگیری بالاست که تنوع زیادی در نوع و شدت علائم دارد. این بیماری از موانع عمده در تجارت بین المللی طیور و محصولات آن بوده و اثرات فرم حاد نیوکاسل شدید می باشد.
برطبق تعریف سازمان بیماریهای واگیر OIE بیماری نیوکاسل عفونت پرندگان با ویروس خاصی از پارامیکسوویروس تیپ 1 پرندگان APMV-I از جنس روبولاویروس و خانواده پارامیکسوویریده می باشد.

بیشتر بخوانید...

واکسیناسیون بر علیه آنفولانزای فوق حاد

مقدمه
امروزه پذیرش این مساله بیشتر شده که پاندمی آنفولانزای پرندگان فوق حاد (HPHI) ناشی از ویروس آسیاییH5N1HPAI (HPAIV) غالباً مشکل بهداشت حیوانی بوده و قادر به ایجاد خسارات شدید به صنعت طیور بوده که اهمیت زیادی از لحاظ اجتماعی و اقتصادی دارند. لذا هر اقدامی که به منظور کنترل این بیماری صورت میگیرد باید با هدف

1)     صنعت طیور منطقه آلوده به روند کاری خود ادامه دهد

2)     جلوی انتشار به مناطق غیر آلوده گرفته شود و

3)     بیماری ریشه کن شود .

بیشتر بخوانید...

استفاده از آنتی بیوگرام

مزایای استفاده از آنتی بیوگرام و تکنیکهای انجام این تست‌ها بخوبی شناخته شده است. در این مقاله برخی از جزئیات مرتبط با مدیریت و تفسیر تست‌ها و نیز نحوه بکارگیری این تست‌ها در کنار پاتولوژی و ارزیابی بالینی طیور آمده است.

بیشتر بخوانید...

فراهم نمودن آب و خوراک

اصول کلی

خوراک بخش عمده هزینه های پرورش جوجه گوشتی را به خود اختصاص می دهد . برای دستیابی به عملکرد بهینه ، به بالانس صحیح انرژی ، پروتئین و اسیدهای آمینه ، مینرال ، ویتامین ها و اسید های چرب ضروری توجه شود. انتخاب برنامه غذادهی وابسته به هدف از پرورش میباشد ، مثلاً آیا هدف حداکثر ساختن سود دهی وزن زنده میباشد یا هدف بازدهی اجزای لاشه میباشد.

بیشتر بخوانید...

پذیرش جوجه ها

جوجه ها تا سن 12 تا 14 روزگی قادر به تنظیم درجه حرارت بدن خود نمی باشند. درجه حرارت مطلوب بدن جوجه ها منطبق با درجه حرارت مناسب محیط کسب میگردد. اهمیت درجه حرارت کف در زمان ورود جوجه ها مشابه درجه حرارت هوا می باشد لذا پیش گرم سازی سالن ضروری می باشد. 24 ساعت قبل از ورود جوجه ها باید درجه حرارت و رطوبت را ثابت نمود .

بیشتر بخوانید...

جيره

جیره استارتر

هدف از دوره پرورش ( 10 0 روزگی) تحریک مناسب اشتها و به حداکثر رساندن سرعت رشد اولیه برای رسیدن به وزن هدف نژاد راس در سن 7 روزگی میباشد. توصیه شده که جیره استارتر جوجه گوشتی به مدت 10 روز به جوجه ها داده شود. جیره استارتر بخش کوچکی از هزینه خوراک را شامل میشود و بطور اولیه تصمیم گیری در مورد فرمولاسیون جیره استارتر باید بر مبنای عملکرد و سود دهی باشد تا اینکه صرفاً بر مبنای هزینه جیره باشد.

بیشتر بخوانید...