شرکت مرغ مادر جنوب خراسان ، با بهره گیری از فضای مطلوب مدیریت خانوادگی در سال ۱۳۶۴ و با تاسیس یک واحد پرورش مرغ مادر گوشتی فعالیت خود را آغاز کرده است.
پس از آن با تلاش مستمر و سرمایه گذاری قابل توجه موفق به احداث ۳ واحد دیگر به ظرفیت ۲۶۲۰۰۰ قطعه مرغ مادر گردید ، که با بکارگیری مداوم آخرین فناوری‌ها و به روز نگاه داشتن دانش و مهارت مدیران و کارشناسان و رعایت سخت گیرانه دستورالعمل‌های امنیت زیستی در مجموعه‌های تولیدی این شرکت باعث شده است که روز به روز به کمیت و کیفیت محصولات آن افزوده شود.
همچنین استفاده از کارآمدترین هیبرید‌های مرغ گوشتی مانند راس ۳۰۸ ، خدمات فروش موثر و قرار گرفتن در کنار مشتریان موجب گردیده که جوجه‌های یکروزه گوشتی محصول این شرکت بعنوان یکی از قابل اعتماد‌ترین جوجه‌های گوشتی کشور نزد پرورش دهندگان مورد قبول و استقبال قرار گیرد.
کیفیت محصول ، رضایت مشتریان ، رعایت اصول بهداشتی و مدیریتی ، هزینه کرد دائمی برای به روز نگهداشتن تجهیزات و تاسیسات و همراهی با نظام‌های کنترلی سازمان‌های مسئول موجباتی فراهم کرده است که مزارع مرغ مادر و جوجه کشی‌های شرکت بارها بعنوان تولید کننده نمونه ( استانی ، کشوری ) انتخاب گردند. همچنین برخورداری از ویژگی‌های فوق شرکت را به احراز شرایط دریافت گواهی‌های بین المللی کیفیت مدیریت و محصول نظیر ISO و HACCP نایل نموده است.
توان تولیدی شرکت با بهره گیری از چهار فارم مرغ مادر و دو کارخانه جوجه کشی مجهز به تکنولوژی Petersime به ظرفیت ۳۸میلیون عدد تخم مرغ در سال و کارخانه مدرن تولید دان که در شرف بهره برداری به ظرفیت ۵۰ تن در ساعت که تحت لیسانس Trouw-Nutrition هلند تولید خواهد کرد نوید آن را می دهد که اندیشه دیرین شرکت مبنی بر تولید زنجیره‌ای گوشت مرغ در آینده نزدیک جامه عمل بپوشد.
با فعال شدن شیوه تولیدی فوق گامی موثر در جهت آرامش و اطمینان خاطر پرورش دهندگان مرغ‌های گوشتی و مصرف کنندگان نهائی از نظر ثبات قیمت و کیفیت قابل قبول برداشته خواهد شد.